Eladó az a lakás, amelyet titkos rajongójától kapott a híres magyar színésznő
2024. október 18. 13:19
A neves gyáros, Zsolnay Vilmos fiával élt itt az ünnepelt díva.
2024. október 18. 13:19
5 p
3
0
6
Mentés
Nyitókép: Az átalakított villa földszintjén található az eladó lakás. Fotó: Google/street view.
Izgalmas hirdetést talált a Mandiner az ingatlan.com oldalán, 169 millió forintért kínálnak egy három szobás lakást a Thököly út egyik villaépületében. A lakás érdekessége, hogy a századelőn itt élt Bónis Malvin, a neves színésznő és férje, Zsolnay Miklós, a messze földön híres Zsolnay-gyár tulajdonosának, Zsolnay Vilmosnak az egyetlen fia.
Miklós apja halálos ágyánál megígérte, hogy nem hagyja veszni a gyárat és egész életében tett is érte.
A pécsi üzem mellett Budapesten, Zuglóban is nyitott egy Zsolnay-gyárat, s mint ahogy az újságok írták: „Évekig a vasúti kocsiban töltötte éjjeleit Pécs és Budapest között, hogy itt is, ott is, nappalait szentelhesse üzleteinek s gyárainak.”
A hirdetéshez mellékelt fotókat jobban megnézve az egyik ajtón jól látható az a Zsolnay-díszítés, amellyel Zsolnay Miklós lepte meg szerelmét egykoron. Akkoriban az egész villa Bónis Malvin tulajdonában állt, a méregdrága épületet pedig egy titkos rajongójától kapta 1905-ben. A korabeli lapok beszámolója szerint a Király Színház csinos művésznőjéhez Kacsóh Pongrác daljátéka, a János vitéz századik előadása után érkezett egy virágcsokor és mellé egy levélke.
Ebben a titkos rajongó közölte, ráruházza a villa tulajdonjogát és bármikor költözhet. Bónis Malvin nem utasította vissza a mesés ajánlatot.
A színésznő szépsége sokakat megbabonázott és még az újságírók is elnézőek voltak vele szemben egy-egy gyengébb alakítás láttán. Erről tanúskodik a Pesti Napló írása is: „Bónis Malvin oly szép, hogy nem lehet haragudni rá a játékáért” – fogalmazott a lap.
Bónis itt élt később a férjével és szerelmével, Zsolnay Miklóssal. A kapcsolat aztán nem tartott sokáig, a gyáros családja ugyanis nem nézte jó szemmel a házasságot. Elváltak, Bónis Malvin pedig később eladta a villát, amelyet már a szocialista rendszerben teljesen átalakítottak, a ház homlokzatának díszes elemeit eltüntették és külön álló lakásokat alakítottak ki benne.
Hosszú évtizedekig nem került be a hírekbe a villa, ám 2016-ban igen, akkor ugyanis kiderült, az egyik szoba a Zsolnay-gyár pompás kandallóját rejti.
A kandalló árverésre került és több mint 26 millió forintért talált gazdára. Az egykori Bónis-villa földszinti lakása ma is kuriózumnak számít. Zsolnay Miklós 1922-ben hunyt el és Pécsen helyezték örök nyugalomra. Bónis Malvin 1925-ben távozott az élők sorából és a korabeli lapok szerint Tiszafüreden temették el.
Igazi lángelme volt: festőművésznek készült, a magyar bor és a sárgadinnye-termesztés felvirágoztatásán dolgozott, ám végül az apja gyárát tette világmárkává. Következzék Zsolnay Vilmos élete! Egy újabb izgalmas írás a Nemzeti Hauszmann Program Facebook-oldaláról.
A botrány kirobbanása óta a Google már el is eltávolította a CMG-t a partnerlistájáról. A Facebook anyavállalata, a Meta pedig tagadta, hogy lehallgatnák a felhasználókat és azt ígérte, hogy „tisztázza a helyzetet” a CMG-vel. Az Amazon még azt is tagadta, hogy egyáltalán együtt dolgozott volna a vállalattal „ezen a programon”.